10 powodów by wybrać warsztaty improwizacji na swój event

Planujesz event, większość pomysłów już realizowaliście albo nie pasują Tobie lub Twojemu klientowi. Nagle dostajesz propozycje warsztatów improv. Nie wiesz co to, nie masz czasu by o tym więcej czytać. Dostajesz ofertę, brzmi dobrze, ale dalej nic Ci to nie mówi. Może nie warto ryzykować i wchodzić w nieznane. Poniżej 10 powodów, które mogą Cię skłonić do skorzystania z nauki improwizacji! 

1. Dobra zabawa gwarantowana 

Może banalnie jest zaczynać od takiego punktu, ale to jeden z najistotniejszych elementów improwizacji, przy dobrej zabawie człowiek lepiej przyswaja wiedzę. Dodatkowo wpływa to pozytywnie na jego odczucia względem całego eventu. Improwizacją można zacząć event , wtedy ludzie zostaną pozytywnie nastawieni na kolejne atrakcje, imprezę czy po prostu resztę dnia. 

2. Nauczysz  zespół korzystać z narzędzi improv, które przydadzą się w pracy i życiu. 

Nauka improwizacji wspiera wiele kompetencji miękkich, które wpłyną pozytywnie na cały zespół. Podczas warsztatów uwolnią swoją kreatywność, nauczą się akceptacji, partnerowania, obserwacji, zwiększą swoją strefę komfortu, motywacje, będą solidniej posługiwać się storytellingiem i mową ciała. 

3. Podczas szkolenia dajemy sobie prawo do popełniania błędów. 

Warsztaty są prowadzone w bezpiecznej atmosferze, dajemy sobie prawo popełniać błędy, bo tylko wtedy się rozwijamy. Dlatego tak ważny jest komfort ćwiczeń i możliwość popełniania błędów do woli, które dadzą nam wiele doświadczenia a także możliwość szybszej nauki. 

4. Możliwość przeprowadzenia ich dla dowolnej liczby osób i w każdych warunkach. 

Impro ma to do siebie, że nie wymaga wielkich sprzętów by robić wielkie rzeczy. Potrzebujemy tylko nas samych, ewentualnie nagłośnienie dla większej grupy by być lepiej słyszalnym. A poza tym możemy je zorganizować w dowolnej przestrzeni, na pikniku, w namiocie, sali konferencyjnej, sali gimnastycznej. Najważniejsze by miejsce było dostosowane do ilości osób która uczestniczy w wydarzeniu. 

5. Improwizacja na każdy wiek i dla każdego. 

Warsztaty improv pasują pod każdą grupę bo wszystkie grupy są wyjątkowe i tworzą wyjątkową atmosferę, która nie pojawi się nigdzie indziej. Wszystko dzieje się tu i teraz. Po wielu latach doświadczeń mogę powiedzieć, że  każda osoba w każdym wieku odnajdzie się na warsztatach. Im dziwniejsze rzeczy masz w głowie tym stworzymy razem coś mniej banalnego. 

6. Nie musisz się bać, że sytuacja wymknie się spod kontroli. 

Improwizatorzy to mistrzowie dopasowania, swój warsztat jesteśmy w stanie zmieniać i dostosować pod grupę nawet w trakcie trwania eventu. Nic nas nie zaskoczy, a wszystkie przeciwności zamienimy w dobrą zabawę. Dlatego zatrudniając improwizatora, możesz spać spokojnie. 

7. Zaskocz wszystkich i pokaż coś nowego. 

Nie oszukujmy się, choć improwizacja w Polsce jest z nami od 15 lat to dalej mała część społeczeństwa miała z nią styczność. Warto wykorzystać ten fakt i pokazać, mase nowości, zabawy i wiedzy na swoim evencie. Ludzie lubią niespodzianki  a Ci którym już zdarzyło się mieć kontakt z improwizacją, też na pewno się ucieszą. 

8. Obudzimy wewnętrzne dziecko. 

Dawno temu zamknęliśmy naszego młodego towarzysza głęboko w wewnątrz siebie, który śpi nieprzerwanym snem. Pora go obudzić i spojrzeć na świat jego oczami. Znów poczuć nieskrępowaną radość, zostawić wszystkie problemy z tyłu i być gotowym na wszystkie wyzwania. 

9. Wszyscy będą na “TAK”.

Jedną z głównych zasad improwizacji jest bycie na “TAK I”, akceptacja partnera, akceptacja otaczającej nas rzeczywistości. W życiu od najmniejszych lat w reakcji obronnej nauczyliśmy się mówić “NIE”. Przez to nie otwieramy się na nowe projekty, doznania i dobrą zabawę. Jest to nasz system obronny, który blokuje nasz rozwój. Podczas warsztatów nauczymy się jak być bardziej na TAK. 

10. Warsztaty które mają bogotą historię. 

Improwizacja wywodzi się od włoskiej commedi dell’arte. Większość z nas mówi po prostu comedia dell’arte, ale pełna nazwa tej sztuki nazywała się commedia dell’arte all’improvviso, a początkowo w ogóle nazywaną ją commedią all’improvviso. Aktorzy mieli szkicowy scenariusz i na jego podstawie improwizowali. Wymyślali teksty, tworzyli zabawne sytuacje, popisywali się sztuczkami. Powtarzalność niektórych postaci w każdym scenariuszu doprowadziła do utrwalenia się pewnych komicznych typów o charakterystycznym wyglądzie i zachowaniu. Typy te nazywano maskami. Komedia improwizowana pokazała, że wszyscy są równi. To właśnie w niej po raz pierwszy dopuszczono na scenę kobiety!