DLA KOGO?

OSOBY PRYWATNE

FIRMY

Animator Improwizator

Dzieci to wulkan żywej energii, który potrafi zaskoczyć i sprawić, że wszystko wywraca się do góry nogami. Nawet nasz najlepszy plan może nie wystarczyć, by zająć grono dzieci, które oczekuje zróżnicowanej rozrywki na już! 

Z pomocą przychodzi kurs, który nauczy nas praktycznych ćwiczeń i zabaw. Nie będziesz do nich potrzebować żadnych rekwizytów, a wszystko jest oparte na metodach teatru improv. 

Pewnego dnia dostałem karkołomne zadanie. Miałem przeprowadzić 4-godzinną animację dla 40 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Oczywiście jako osoba, która mówi “tak” wyzwaniom, zgodziłem się, ale nie spodziewałem się, że będzie to tak trudne. Użyłem całej swojej improwizatorskiej energii i wiedzy i udało mi się przeprowadzić zajęcia. Nie było idealnie, część dzieci miała problemy ze skupieniem, ale mimo wszystko przez większość czasu udawało mi się pozyskać ich uwagę i razem poznawaliśmy magię teatru improwizacji w zabawie. Nie zdawałem sobie sprawy z trudności tego zadania, dopóki pracownicy domu kultury nie podeszli do mnie i w totalnym szoku nie zaczęli mi gratulować. Podobno w kuluarach zakładali się, czy sobie poradzę i czy nie ucieknę w krótkiej przerwie obiadowej. 

Po tym doświadczeniu zdecydowałem się częściej prowadzić zajęcia dla dzieci. Dobierałem odpowiednie zestawy ćwiczeń, aż w końcu stworzyłem te warsztaty. Mogą być ratunkiem dla każdego, kto pracuje z dziećmi lub można oprzeć na nich cały nowy scenariusz zajęć. 

Czego się nauczymy

  • Poznamy praktyczne ćwiczenia i zabawy, które od razu będzie można wykorzystać 
  • Obudzimy swoje wewnętrzne dziecko 
  • Nauczymy się zabaw, które uczą zasad improwizacji –  obserwacji, słuchania, partnerowania, bycia na “tak i”
  • Będziemy pracować, mając prawo do popełniania błędów – dzięki niemu będziemy uczyli się szybciej, lepiej i w bezpiecznej atmosferze 
  • Wzmocnimy naszą pewność siebie w animacjach, wiedząc, że zawsze mamy asa w rękawie 
  • Będziemy się dobrze bawić

 

Wielkość jednej grupy: od 8 do 40 osób

Czas Trwania: 4h